ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Niefotogeniczny temat w zimowej odsłonie

2018-10-20
1 komentarzy
19
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Niefotogeniczny temat w zimowej odsłonie
Pierwsze przymrozki mogą zaczarować niefotogeniczne na co dzień tematy. Tom Lowe zachęca, by skupić się na detalach...

Wybrzeże jest szczególnie dobrym miejscem do realizowania tego rodzaju projektu fotograficznego: nieustannie się zmienia, a na plaży pojawiają się wciąż nowe, dziwaczne i cudowne przedmioty. To zdjęcie zrobiłem rano pod koniec grudnia: udałem się do Whitley Bay Beach i zobaczyłem, że burzliwe zimowe morze wyrzuciło na brzeg mnóstwo splątanych wodorostów. Spadająca nocą poniżej zera temperatura sprawiła, że wodorosty pokryły się szronem, który podkreślił ich kształt. Od razu zwróciłem uwagę na tę formę, ponieważ przypominała macki ośmiornicy.

Do zrobienia tego zdjęcia wykorzystałem zamocowanego na statywie Canona EOS 6D z obiektywem 24–105 mm. Ustawiłem czułość matrycy na ISO 100, a przysłonę na f/11 i użyłem elektronicznego wężyka spustowego, aby uzyskać dwusekundową ekspozycję. W postprodukcji zależało mi na uzyskaniu obrazu rodem z mrocznych filmów science fiction, przypominającego prace artysty HR Gigera. Aby to zrobić, zmniejszyłem nasycenie kolorów i wprowadziłem zimne odcienie. Wzmocniłem również kontrast i przejrzystość oraz zastosowałem Filtr promieniowy, aby przyciągnąć wzrok oglądających do głównej części kadru. www.instagram.com/f22digital

Cztery wskazówki od Toma

  • Patrz pod nogi. Gdy jesteś w plenerze, spróbuj zignorować całą rozległą scenerię i skup się na wszystkich drobnych elementach, które ją tworzą. Zwracaj uwagę na intensywne kolory, faktury, wzory i kontrast.
  • Na plaży staraj się fotografować w czasie odpływu. Cofająca się woda stworzy na piasku fotogeniczne wzory i kształty, a na plaży pozostawi ciekawe obiekty, takie jak morskie wodorosty i kawałki drewna.
  • Nie bój się aranżować ujęć. Często zbieram różne naturalne przedmioty, które następnie umieszczam w obrębie fotografowanej sceny, by uzyskać interesujący kadr.
  • Nie śpiesz się. Podczas robienia abstrakcyjnych zdjęć na wybrzeżu znalezienie ciekawej sceny i zaplanowanie atrakcyjnej kompozycji może zająć Ci nieco czasu. Korzystaj ze statywu.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl