ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Rekordowe wyniki Creative Cloud. Prawie milion nowych klientów Antoni Żółciak

2016-03-18
3 komentarzy
13
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Rekordowe wyniki Creative Cloud. Prawie milion nowych klientów
1,38 mld USD dochodu w pierwszym kwartale i 798 tys. nowych klientów. Czy Adobe ma jeszcze konkurencję, czy raczej staje się monopolistą?

Z łączną bazą 4,3 mln klientów, Adobe Creative Cloud jest zdecydowanie najbardziej popularnym pakietem związanym z szeroko pojętą grafiką. W porównaniu z ubiegłorocznymi wynikami sprzedaży, przychód wzrósł o 44 proc., osiągając pułap 1,38 mld USD.

Rezultaty utożsamiane są zarówno z pozycją Adobe, jak i ogólnie zauważalną tendencją do coraz większego zaufania, jakim obdarowujemy serwisy oparte na tzw. cloud computingu. Nietrudno też o inną przyczynę - dla znaczącej ilości branżowych specjalistów, Photoshop i Illustrator pozostają standardem. Nie mając alternatywy w postaci jednorazowego zakupu licencji, wybierane jest jedyne z możliwych rozwiązań.

Adobe ostatecznie przeniosło się na nowy model biznesowy w 2013 roku.

Jeden z największych konkurentów Adobe, Corel, przedstawił w tym tygodniu nową wersję swojego pakietu graficznego - Graphics Suite X8. Aplikacje dostępne są zarówno w wersji pudełkowej, jak i w formie subskrypcji.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl