ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

EF 70-300 mm f/4-5,6 IS II USM - zoom Canona z wbudowanym wyświetlaczem Jan Wodziński

2016-09-15
10 komentarzy
46
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
EF 70-300 mm f/4-5,6 IS II USM - zoom Canona z wbudowanym wyświetlaczem
Canon prezentuje obiektyw EF 70-300 mm f/4-5,6 IS II USM - pierwszy model tego producenta z wbudowanym wyświetlaczem LCD

Japoński producent przedstawił nowy telezoom EF 70-300 mm f/4-5,6 IS II USM – odświeżoną wersje popularnego obiektywu zmiennoogniskowego zaprezentowanego w 2005 roku. Obiektyw posiada zupełnie nową konstrukcję optyczną, w której skład wchodzi soczewka ultraniskodyspersyjna odpowiedzialna za redukcję aberracji chromatycznej. Szkło wyposażone jest w nowy silnik nano-USM, który został zaprezentowany po raz pierwszy w obiektywie EF-S 18-135 mm f/3,5-5,6 IS USM. System ten jest wyjątkowo cichy i precyzyjny, przez co ustawianie ostrości odbywa się bardzo precyzyjnie i praktycznie bezgłośnie, co na pewno przypadnie do gustu osobom używającym lustrzanki do kręcenia filmów. Obiektyw wyposażony jest w optyczną stabilizację obrazu działająca na poziomie 4 EV. Gwint filtrów nowego szkła ma średnicę 67 mm.

Niewątpliwie ciekawą nowością w zoomie EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM jest zastosowany po raz pierwszy w obiektywach Canon wbudowany ekran LCD, który wyświetla najważniejsze parametry pracy obiektywu. Na wyświetlaczu możemy znaleźć informacje na temat odległości, na którą ostrzy w danym momencie szkło, głębi ostrości na poszczególnych wartościach przysłony, wskaźnik drgań czy też klasyczną informację na temat obecnie ustawionej długości ogniskowej. Jest to niewątpliwie przydatna funkcja, która pozwoli na szybkie sprawdzenie najważniejszych informacji, co może znaleźć zastosowanie na przykład podczas filmowania z nietypowych kątów.

Nowy telezoom Canon EF 70-300 mm f/4-5,6 IS II USM wejdzie do sklepów w listopadzie bieżącego roku w cenie 550 dolarów.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne




Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl