ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Nowy Lightroom jeszcze szybszy Jan Wodziński

2016-09-21
12 komentarzy
80
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Nowy Lightroom jeszcze szybszy
Najnowsza aktualizacja programu Adobe Lightroom ma m.in. znacznie przyspieszyć edycję zdjęć wysokiej rozdzielczości

Znana z mobilnej aplikacji Lightroom funkcja "Smart Preview" na dobre zagościła w stacjonarnej wersji programu. Wraz z najnowszą aktualizacją (2015.7 w wersji CC i 6.7 w Lightroom 6) Adobe wprowadza funkcję, która zdecydowanie przyspieszy działanie Lightrooma przy obróbce zdjęć o wysokiej rozdzielczości.

Funkcja "Smart Previews" generuje na podstawie pliku RAW mniejszy, roboczy plik na którym pracujemy a następnie synchronizuje zmiany które wprowadziliśmy z właściwym, wejściowym RAW-em. Zmniejsza to zużycie zasobów komputera i usprawnia działanie Lightrooma. Aby skorzystać z nowej opcji, należy wejść w zakładkę Edit > Preferences > Performance a następnie zaznaczyć "Use Smart Previews Instead Of Originals For Image Editing".

Wraz z funkcją "Smart Previews" Adobe wprowadziło do Lightrooma obsługę kilku nowych aparatów, w tym najnowszego iPhone'a 7 oraz Canona 5D Mark IV. Możliwe jest już importowanie plików Dual Pixel RAW z nowej "piątki", lecz niestety nie możemy jeszcze w pełni skorzystać z oferowanych przez jej nową matrycę możliwości.

Najnowsza aktualizacja przynosi także możliwość przesyłania plików do stockowej usługi Adobe Stock a także wprowadza katalog "All Synced Photos" do którego możemy przenosić te zdjęcia, które chcemy zsynchronizować używając chmury Creative Cloud.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl