ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Leica Summilux-SL 50 mm f/1,4 ASPH - pierwszy standard dla systemu SL Jan Wodziński

2016-12-15
4 komentarzy
22
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Leica Summilux-SL 50 mm f/1,4 ASPH - pierwszy standard dla systemu SL
Leica zgodnie z zapowiedzią poszerza gamę obiektywów dla bezlusterkowców SL - na pierwszy ogień poszła jasna "pięćdziesiątka"

Pełnoklatkowy, bezlusterkowy system Leica SL zadebiutował na rynku w październiku ubiegłego roku, lecz wybór dostępnych obiektywów był bardzo ubogi. Producent z Wetzlar zapowiedział jednak regularne wprowadzanie na rynek nowych szkieł i tej obietnicy dotrzymał - przyszedł czas na debiut pierwszej systemowej stałki dla aparatu Leica SL - Summilux-SL 50 mm f/1,4 ASPH.

Nowa pięćdziesiątka Leiki składa się z 11 elementów optycznych ustawionych w 9 grupach. Dwie z zastosowanych soczewek są elementami asferycznymi natomiast cztery wykonano ze szkła niskodyspersyjnego, przez co aberracja chromatyczna ma być zminimalizowana. Obiektyw ostrzy od 60 centymetrów, natomiast jego pole widzenia wynosi około 48 stopni.

Leica zapowiada, że nowy obiektyw ma oferować bardzo dobrą rozdzielczość na całej powierzchni kadru, a duży maksymalny otwór przysłony powinien zagwarantować bardzo plastyczny i miły dla oka bokeh. Duża jasność nowego obiektywu ma też szanse przełożyć się na dobre efekty podczas wykonywania zdjęć w nocy - ma do tego przyczynić się także szybki silnik autofokusa.

Cena nowej stałki Summilux-SL 50 mm f/1.4 ASPH wynosi 5295 dolarów, czyli blisko 22 tysiące złotych. Obiektyw dostępny jest już w przedsprzedaży, a więcej informacji na jego temat możecie znaleźć na tej stronie.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl