ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Warsztat / Edycja

Zmień wybrane kolory na swoim zdjęciu

2018-05-29
0 komentarzy
2
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Zmień wybrane kolory na swoim zdjęciu
Od przeprowadzania prostych korekt barwnych do uzyskiwania misternych wzorów kwiatowych – naucz się regulować i zmieniać kolorystykę na swoich zdjęciach

Tryb pracy w przestrzeni barw Lab jest szczególnie przydatny przy przeprowadzaniu korekty kolorystycznej, ponieważ pozwala oddzielić wartości jasności od wartości samego koloru. Oznacza to, że da się zmienić jedną z nich bez wpływania na drugą. Można łatwo przekonwertować obraz do modelu Lab (patrz punkt 3 poniżej), a następnie dodać warstwę dopasowania Poziomy lub Krzywe. Rozwijane menu w górnej części okienka Właściwości każdej z warstw dopasowania, które normalnie pokazuje kolory podstawowe Czerwony, Zielony i Niebieski, będzie teraz pozwalało wybrać jedną z pozycji: Jasność, a lub b.

Kanał Jasność wpływa tylko na jasność obrazu. Kanały a i b zawierają wszystkie informacje o kolorach: a pozwala przełączać się między kolorami zielonym i purpurowym, a b wpływać na żółty i niebieski. W ten sposób można stworzyć z nijakich zdjęć niesamowicie kolorowe obrazy. Wystarczy dodać warstwę dopasowania Poziomy, przełączyć się na kanał a i przeciągnąć suwaki czerni i bieli na skali 0–255 dokładnie o taką samą wartość (na przykład suwak bieli na 55, a czerni na 200). Gdy już to zrobisz, wystarczy powtórzyć te same czynności na kanale b.

Cztery sposoby na zmianę kolorystyki wybranych fragmentów zdjęcia

Ukierunkowane zmiany
Kliknij prawym przyciskiem myszy
zdjęcie wyjściowe w programie
Bridge i wybierz polecenie Otwórz
w Camera Raw. Chwyć Korekta
ukierunkowana, a następnie kliknij
prawym przyciskiem myszy zdjęcie
i wybierz pozycję Barwa. Przeciągaj
kursorem w lewo lub w prawo
w obszarze sukienki, by zmienić
kolory. Następnie ponownie kliknij
prawym przyciskiem myszy fotografię
i wybierz opcję Luminancja,
po czym przeciągnij kursorem raz
jeszcze, aby zmienić jasność barwy.
Ukierunkowane zmiany Kliknij prawym przyciskiem myszy zdjęcie wyjściowe w programie Bridge i wybierz polecenie Otwórz w Camera Raw. Chwyć Korekta ukierunkowana, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy zdjęcie i wybierz pozycję Barwa. Przeciągaj kursorem w lewo lub w prawo w obszarze sukienki, by zmienić kolory. Następnie ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy fotografię i wybierz opcję Luminancja, po czym przeciągnij kursorem raz jeszcze, aby zmienić jasność barwy.
1
Ukierunkowane zmiany
Kliknij prawym przyciskiem myszy zdjęcie wyjściowe w programie Bridge i wybierz polecenie Otwórz w Camera Raw. Chwyć Korekta ukierunkowana, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy zdjęcie i wybierz pozycję Barwa. Przeciągaj kursorem w lewo lub w prawo w obszarze sukienki, by zmienić kolory. Następnie ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy fotografię i wybierz opcję Luminancja, po czym przeciągnij kursorem raz jeszcze, aby zmienić jasność barwy.
Selektywne mieszanie
Otwórz obraz w Photoshopie
i wywołaj Warstwa>Nowa
warstwa dopasowania>Kolor
selektywny. Wybierz barwę, którą
chcesz zmodyfikować, a następnie
poprzeciągaj suwaki, aby ją
zmienić. Aby uzyskać efekt
przejścia kolorystycznego, stwórz
dwie różne warstwy z odpowiednio
zmienionymi barwami,
a następnie dodaj maskę na górze
stosu warstw. Chwyć narzędzie
Gradient i rozciągnij po przekątnej
czarno-biały gradient.
Selektywne mieszanie Otwórz obraz w Photoshopie i wywołaj Warstwa>Nowa warstwa dopasowania>Kolor selektywny. Wybierz barwę, którą chcesz zmodyfikować, a następnie poprzeciągaj suwaki, aby ją zmienić. Aby uzyskać efekt przejścia kolorystycznego, stwórz dwie różne warstwy z odpowiednio zmienionymi barwami, a następnie dodaj maskę na górze stosu warstw. Chwyć narzędzie Gradient i rozciągnij po przekątnej czarno-biały gradient.
2
Selektywne mieszanie
Otwórz obraz w Photoshopie i wywołaj Warstwa>Nowa warstwa dopasowania>Kolor selektywny. Wybierz barwę, którą chcesz zmodyfikować, a następnie poprzeciągaj suwaki, aby ją zmienić. Aby uzyskać efekt przejścia kolorystycznego, stwórz dwie różne warstwy z odpowiednio zmienionymi barwami, a następnie dodaj maskę na górze stosu warstw. Chwyć narzędzie Gradient i rozciągnij po przekątnej czarno-biały gradient.
Precyzyjna zmiana
Praca w trybie Lab pozwala
oddzielić informacje o kolorze od
danych na temat jasności. Wywołaj
polecenie Obraz>Tryb>Lab.
Zaznacz suknię za pomocą narzędzia
Szybkie zaznaczanie, a następnie
dodaj warstwę dopasowania
Krzywe. Przejdź do rozwijanego
menu kanał i wybierz pozycję
a lub b. Poprzeciągaj skrajny prawy
górny i lewy dolny róg krzywej
w górę lub w dół, zmieniając
kolorystykę i eksperymentując
z obydwoma kanałami.
Precyzyjna zmiana Praca w trybie Lab pozwala oddzielić informacje o kolorze od danych na temat jasności. Wywołaj polecenie Obraz>Tryb>Lab. Zaznacz suknię za pomocą narzędzia Szybkie zaznaczanie, a następnie dodaj warstwę dopasowania Krzywe. Przejdź do rozwijanego menu kanał i wybierz pozycję a lub b. Poprzeciągaj skrajny prawy górny i lewy dolny róg krzywej w górę lub w dół, zmieniając kolorystykę i eksperymentując z obydwoma kanałami.
3
Precyzyjna zmiana
Praca w trybie Lab pozwala oddzielić informacje o kolorze od danych na temat jasności. Wywołaj polecenie Obraz>Tryb>Lab. Zaznacz suknię za pomocą narzędzia Szybkie zaznaczanie, a następnie dodaj warstwę dopasowania Krzywe. Przejdź do rozwijanego menu kanał i wybierz pozycję a lub b. Poprzeciągaj skrajny prawy górny i lewy dolny róg krzywej w górę lub w dół, zmieniając kolorystykę i eksperymentując z obydwoma kanałami.
Nałóż wzór
Najpierw wytnij sukienkę i usuń z niej
kolor ([Ctrl]/[Cmd]+[Shift]+[U]).
Następnie ukryj wszystkie pozostałe
warstwy i zapisz dokument w formacie
PSD. Teraz zaimportuj jakiś wzór
i upewnij się, że przykrywa on całą
sukienkę. Kliknij warstwę prawym
przyciskiem myszy i wybierz polecenie
Utwórz maskę przycinającą, a następnie
zmień tryb mieszania na Pomnóż.
Wywołaj Filtr>Zniekształcanie>
>Przemieszczanie. Wpisz w okienka
Skalowanie poziome i pionowe
wartości około 50.
Nałóż wzór Najpierw wytnij sukienkę i usuń z niej kolor ([Ctrl]/[Cmd]+[Shift]+[U]). Następnie ukryj wszystkie pozostałe warstwy i zapisz dokument w formacie PSD. Teraz zaimportuj jakiś wzór i upewnij się, że przykrywa on całą sukienkę. Kliknij warstwę prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Utwórz maskę przycinającą, a następnie zmień tryb mieszania na Pomnóż. Wywołaj Filtr>Zniekształcanie> >Przemieszczanie. Wpisz w okienka Skalowanie poziome i pionowe wartości około 50.
4
Nałóż wzór
Najpierw wytnij sukienkę i usuń z niej kolor ([Ctrl]/[Cmd]+[Shift]+[U]). Następnie ukryj wszystkie pozostałe warstwy i zapisz dokument w formacie PSD. Teraz zaimportuj jakiś wzór i upewnij się, że przykrywa on całą sukienkę. Kliknij warstwę prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Utwórz maskę przycinającą, a następnie zmień tryb mieszania na Pomnóż. Wywołaj Filtr>Zniekształcanie> >Przemieszczanie. Wpisz w okienka Skalowanie poziome i pionowe wartości około 50.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl