ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Warsztat / Teoria

4 wskazówki jak zoptymalizować działanie magazynu

2021-02-08
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
4 wskazówki jak zoptymalizować działanie magazynu
Czy wchodząc do swojego przepełnionego magazynu czujesz się czasem przytłoczony? Jeśli twym oczom ukazują się niekończące rzędy produktów i pakietów dla przyszłych klientów to być może znak, że czas coś zmienić. Gdy dopełnieniem tej sytuacji jest obawa, że te zapasy nie pokryją obecnych zamówień oraz że nie zostaną one dostarczone na czas możesz być pewien, że ten artykuł jest dla Ciebie.

Jak Cię widzą tak Cię piszą

Podczas wędrówki towaru z półki magazynowej pod drzwi klienta nie ma miejsca na pomyłki. Drobny błąd lub opóźnienie –choć mogą się wydawać banałem -w dużym stopniu wpływają na wizerunek firmy oraz kurczący się tym sposobem strumień przychodów. Jednocześnie mamy świadomość, że źródeł potencjalnych błędów w logistyce magazynowej jest wiele, szczególnie w branży e-commerce. Ich powodem często okazuje się źle przeprowadzona inwentaryzacja czy błędne policzenie towaru przy przyjmowaniu na magazyn a także ogólna logistyka zaplecza. Działania optymalizujące magazyn pomogą Ci pozbyć się tych problemów. Usprawnij zarządzanie gospodarką magazynową razem z dedykowanym systemem WMS.

Skorzystaj z oprogramowania do zarządzania magazynem

Magazyn to miejsce, w którym wykonywanych jest mnóstwo jednoczesnych operacji. Pracownicy przenoszą produkty, pakują, etykietują i wypełniają liczne dokumenty. Aby magazyn działał w pełni sprawnie optymalizować należy całościowe działanie magazynu, a nie poszczególne operacje. Aby było to możliwe potrzebujesz kompleksowy system do zarządzania magazynem.

Tylko oprogramowanie WM (Warehouse Management System) jest w stanie zintegrować wszystkie elementy, dostarczając Twoim pracownikom w czasie rzeczywistym rzetelnych informacji i sugestii najlepszych w danej sytuacji działań. System WMS od OptiMES skraca czas przyjmowania zamówień oraz ich realizację, optymalizuje kontrolę stanów magazynowych, ogranicza liczbę papierowych dokumentów i związanej z tym biurokracji a także dostarcza gotowe analizy statyczne i raporty. WMS to pakiet wielu praktycznych rozwiązań tj. przyjmowanie i wydawanie towaru po numerze partii, lokalizowanie oraz zdalne blokowanie danej lokalizacji, inwentaryzowanie po asortymencie, grupie i partii, etykiety, zaawansowane użycie kodów kreskowych, automatyczne zamówienia u dostawców i wiele innych.

Poznaj tempo rotacji produktów

Mowa tu między innymi o tempie, w jakim sprzedawane są określony towary. W handlu mamy zwykle do czynienia z sezonowością produktów i „pikami” wynikającymi np. z promocji – wszystko to można obserwować i analizować dzięki danym historycznym. Układ magazynu i sposób składowania produktów powinien umożliwiać łatwy dostęp do szybko rotujących towarów. Najwyższe półki czy odległe obszary, z dala od strefy pakowania, spowalniają operacje i utrudniają Twoim pracownikom wykonywanie codziennych obowiązków. Wdrożenie systemu OptiMES gwarantuje Ci pełny dostęp do tych danych.

Ogranicz liczbę błędów ludzkich

Każdy niewielki błąd pracownika istotnie zmniejsza wydajność Twojego magazynu. Mimo częstych szkoleń i profesjonalnej rekrutacji personelu nie jesteś jednak w stanie wyeliminować tego typu pomyłek, ponieważ są one wpisane w sposób funkcjonowania ludzi. Z tego względu kluczowa jest automatyzacja wszelkich monotonnych i powtarzalnych czynności, które generują najwięcej błędów tego typu. Inwestycja w system etykietowania magazynu, skanery i czytniki ogranicza ilość ręcznej pracy oraz poprawia rzetelność danych gromadzonych w systemach do zarządzania magazynem. Dzięki temu jakość obsługi klienta wzrasta, skraca się czas realizacji zamówień a analizy i raporty stają się wiarygodne.

Zainwestuj w systemy automatyki magazynowej

Magazyny, które inwestują w systemy automatyzujące pracę odczuwają wyraźne korzyści wynikające z obniżenia kosztów, zwiększenia wydajności pracy a także zwiększenia zadowolenia klientów i pracowników. Dzisiejsza oferta dostawców obejmuje nie tylko roboty, które przesuwają czy dźwigają przedmioty, ale także autonomiczne roboty, drony oraz zautomatyzowane systemy przechowywania oraz pobierania.

Sposób na optymalizację pracy magazynu jest wiele, jednak krokiem milowym jest wnikliwa analiza stanu obecnego i wdrożenie systemu WMS, który pozwoli sukcesywnie podnosić wydajność kolejnych operacji magazynowych. Porozmawiaj z doradcą OptiMES o wszystkich funkcjonalnościach WMS.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl