ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wideo / Warsztat

Focus stacking i fotografia makro - łączenie zdjęć o różnej ostrości w Photoshopie

2014-02-01
0 komentarzy
1
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Co w przypadku, gdy chcecie, by całe zdjęcie makro było idealnie ostre?Zobaczcie jak posługiwać się techniką focus stacking w Photoshopie

Należy wykonać kilka zdjęć, przy czym na każdym w polu ostrości powinien znajdować się inny obszar. Za pomocą Photoshopa trzeba zebrać wszystkie najostrzejsze obszary ze zdjęć i połączyć w jedno. Wydaje się to trudne, ale nie martwcie się. Photoshop wykona najcięższą część pracy za Was, załaduje wszystkie zdjęcia do jednego okna, ale na oddzielne warstwy, potem automatycznie nałoży na siebie najostrzejsze obszary i maskując pozostałe części, ukaże super ostry obraz. Automatyzacja pozwala na dużą oszczędność czasu. Ręczne wykonywanie tych czynności byłoby naprawdę pracochłonne i irytujące, dlatego wsparcie Photoshopa jest tutaj niezbędne.

W tym tutorialu nauczycie się otwierać zdjęcia na warstwach, korzystać z auto-dopasowania oraz opcji automatycznego mieszania warstw, oraz używać masek warstw dla poprawienia efektu. Więcej szczegółów oraz zdjęcia w dużej rozdzielczości potrzebne do ćwiczeń znajdziecie w artykule "Focus stacking - większa głębia ostrości w Photoshopie [wideo]"

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl