ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Inne

Canon wysyła swoją lustrzankę w kosmos Jan Wodziński

2016-10-16
13 komentarzy
53
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Canon wysyła swoją lustrzankę w kosmos
Satelita Canona ze sprzętem fotograficznym opartym na modelu 5D już niedługo może znaleźć się na orbicie

Japoński producent sprzętu fotograficznego podjął decyzję o poszerzeniu oferowanych przez siebie usług o fotografię kosmiczną, co w perspektywie najbliższych lat może przynieść firmie wielomilionowe zyski.

W marcu 2017 roku Canon planuje wysłać na orbitę próbnego mikrosatelitę o wymiarach 85 x 50 x 50 cm i masie 65 kg. Na pokładzie statku kosmicznego znajdzie się teleskop, do którego zamocowane będzie urządzenie rejestrujące obrazy oparte na modelach pełnoklatkowych lustrzanek z linii 5D. Statek zostanie umieszczony na orbicie na pokładzie rakiety wystrzelonej z Indii, dostarczonej przez Indyjską Organizację Badań Kosmicznych (ISRO).

Orbitujący na wysokości 500 km nad powierzchnią Ziemi satelita będzie okrążał naszą planetę 15 razy w ciągu doby wykonując zdjęcia na potrzeby rolnictwa, badań rynkowych czy też zapobiegania katastrofom. Sprzęt optyczny znajdujący się na pokładzie ma pozwolić na wykonywanie fotografii o rozdzielczości 1 m. Przez dwa pierwsze lata po umieszczeniu satelity na orbicie, Canon będzie go testował i kalibrował, zdobywając w tym samym czasie klientów.

Eksperci z firmy Canon szacują, że do 2020 roku roczne przychody będą oscylowały w granicach 482 milionów dolarów, natomiast do 2030 roku kwota ta ma sięgnąć nawet miliarda dolarów rocznie.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl