ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Inne

Naturalne piękno - zaprezentowano Kalendarz Pirelli 2017 [wideo] Jan Wodziński

2016-11-29
15 komentarzy
270
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Naturalne piękno - zaprezentowano Kalendarz Pirelli 2017 [wideo]
Julianne Moore - fot. Peter Lindbergh
The Cal, najsłynniejszy kalendarz świata, którego autorem jest w tym roku Peter Lindbergh, został zaprezentowany w Paryżu

Tegoroczna edycja The Cal po raz kolejny zrywa ze stereotypem - zamiast koncentrować się na nagości, zwraca uwagę na osobowość przedstawianych w nim osób. W tym roku było to 15 aktorek: Lupita Nyong’o, Jessica Chastain, Uma Thurman, Nicole Kidman, Lea Seydoux, Robin Wright, Zhang Ziyi, Helen Mirren, Rooney Mara, Penelope Cruz, Julianne Moore, Charlotte Rampling, Alicia Vikander, Kate Winslet oraz Jessica Chastain, których sylwetki zostały utrwalone przez Petera Lidbergha (współtworzył kalendarz już po raz trzeci). Gościem specjalnym została Anastazja Ignatowa - profesor teorii polityki Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego

Uma Thurman - fot. Peter Lindbergh
Uma Thurman - fot. Peter Lindbergh

Jak mówi fotograf: "Chciałem pokazać wrażliwość i prawdziwe emocje kobiet, które znam, kocham i od wielu lat podziwiam". Słowa te nabierają tym większego znaczenia, kiedy uświadomimy sobie, że nowa edycja Kalendarza Pirelli przedstawia prawdziwe piękno - bez makijażu, czy narzucającego się retuszu. Przedstawione w przeciętnych, codziennych ubraniach aktorki emanują kobiecością, uwolnioną od stereotypu wiecznej młodości i doskonałości. Peter Lindbergh, zapytany w jaki sposób tego dokonał, odpowiada: "Zrobiłem to poprzez rozmowę i zadawanie pytań, dzięki czemu mogłem spróbować dostać się do ich wnętrza i pokazać to na moich fotografiach".

Nicole Kidman - fot. Peter Lindbergh
Nicole Kidman - fot. Peter Lindbergh

Tworzenie zdjęć do tegorocznej edycji kalendarza trwało od kwietnia do czerwca i miało miejsce w wielu lokalizacjach, takich jak Berlin, Londyn, Nowy Jork, Los Angeles czy plaża we francuskim Le Toquet, dzięki czemu zdjęcia są bardzo różnorodne.

Robin Wright - fot. Peter Lindbergh
Robin Wright - fot. Peter Lindbergh

Podobnie jak pozostałe edycje, także i ta jest wydawnictwem ekskluzywnym i przeznaczonym tylko i wyłącznie dla najbardziej prestiżowych klientów firmy oraz najważniejszych osób na świecie. Liczba drukowanych sztuk jest ściśle określona, a do Polski trafia ich zaledwie 150. Więcej informacji o Kalendarzu Pirelli znajdziecie na stronie pirelli.com.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl