ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Inne

Bądź bardziej #selfieless na Święta

2016-12-08
0 komentarzy
12
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Bądź bardziej #selfieless na Święta
Akcja Canon Europe zachęca do rezygnacji z kolejnego selfie i pokazania, jak wspaniałe może być bezinteresowne działanie na rzecz drugiego człowieka

Każdego dnia na świecie powstają 93 mln selfie. W tym przedświątecznym okresie warto zrezygnować z kolejnego autoportretu i skierować swój aparat na innych – to właśnie jest główne przesłanie akcji #selfieless. Każdy może dołączyć do akcji, czerpać radość z pomagania, a także zachęcać rodzinę i przyjaciół do zaangażowania i tym samym być bardziej #selfieless podczas nadchodzących Świąt.

Wystarczy zrobić zdjęcie dokumentujące bezinteresowną pomoc (nie selfie), opublikować je na swoich profilach społecznościowych z hasztagiem #selfieless i nominować trzech przyjaciół, którzy dołączą do akcji. Czas poświęcony dla drugiego człowieka to jeden z najcenniejszych prezentów, jakie można ofiarować.

Oto kilka pomysłów na bezinteresowną pomoc:

  • oddaj krew;
  • pomóż osobie starszej, np. w zakupach;
  • zaopiekuj się dzieckiem znajomych, dając im chwilę dla siebie;
  • odwiedź dom opieki i porozmawiaj z podopiecznymi - to dla nich wiele znaczy;
  • jeśli kochasz zwierzęta koniecznie znajdź czas na spacer z psem ze schroniska - one tak samo jak ludzie pragną uwagi i miłości;
  • pomóż potrzebującym w świątecznych zakupach;
  • zapłać za obiad nieznajomego, który tego potrzebuje.

Inicjatorem akcji #selfieless jest firma Canon Europe, która aby zachęcić do dzielenia się dobrem, przekazała milion euro na Czerwony Krzyż - organizację charytatywną, która ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu działań na rzecz drugiego człowieka. Do akcji dołączają ludzie z całej Europy, którzy dokumentują swoją bezinteresowną pomoc, a także, za pośrednictwem kanałów social media nominują swoich znajomych, zachęcając do robienia czegoś dobrego dla innych.

Do tej społecznej inicjatywy przyłączyli się także pracownicy Canon Polska, którzy poświęcili czas na wyremontowanie świetlicy PCK dla dzieci w Płocku, a także przygotowali i przeprowadzili warsztaty fotograficzne dla podopiecznych korzystających z tej placówki. W ramach działań prowadzonych lokalnie, wśród pracowników odbyła się także zbiórka rzeczy dla potrzebujących.

Lee Bonniface, Marketing Director w regionie EMEA w Canon Europe, komentuje: "Święta to czas, kiedy obdarowujemy innych. Często niewielkie działanie może odmienić czyjeś życie, szczególnie w tym wyjątkowym okresie. Właśnie dlatego zapraszamy ludzi, aby wykorzystali swoje aparaty i pokazali, jak łatwo jest pomagać. Zasady są proste: zrób coś dobrego, sfotografuj to, podziel się z innymi w mediach społecznościowych i podaj dalej, zachęcając do działania rodzinę czy przyjaciół".

Więcej informacji na stronie www.canon.pl/selfieless oraz na Facebooku www.facebook.com/CanonPolska

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl