ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Inne

Daj się znaleźć dzięki Directory - nowej funkcji portalu 500px.com Jan Wodziński

2016-12-11
4 komentarzy
10
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Daj się znaleźć dzięki Directory - nowej funkcji portalu 500px.com
Popularny serwis 500px wprowadza nową funkcję, która ma ułatwić znajdowanie fotografów i korzystanie z ich usług

W dzisiejszych czasach każdy chce być fotografem - nie wystarczy jednak do tego zakup aparatu w jednym z wielkich supermarketów i napis "photography" przy nazwisku na fanpage'u. Konkurencja jest ogromna, kreatywne umysły potrafią wyczarować fotograficzne cuda, a nowoczesne oprogramowanie pozwala na niemal nieograniczone możliwości postprodukcji. Aby zaistnieć, trzeba mieć własny styl oraz dużo cierpliwości, aby skutecznie docierać ze swoim portfolio do potencjalnych klientów. Właśnie w tym ma pomóc 500px Directory - nowa funkcja popularnego serwisu fotograficznego.

Directory to przestrzeń, w której użytkownicy portalu mogą zaprezentować się z profesjonalnej strony. Aby z niej skorzystać, użytkownik musi wypełnić ankietę, w której zamieści podstawowe dane, takie jak imię, nazwisko, swoje zdjęcie oraz numer telefonu. Potrzebne jest także określenie obszaru swojej pracy oraz wstawienie zdjęć, prezentujących nasze możliwości.

Po wypełnieniu ankiety, 500px tworzy profil, który w estetyczny sposób prezentuje informacje o użytkowniku, umożliwiając odnalezienie go przez potencjalnych klientów. Dodatkowe dane, które mogą przyczynić się do wyboru akurat naszego profilu to informacje o używanym sprzęcie, umiejętnościach postprodukcji czy zakresie czasowym i cenowym naszej pracy.

Przykładowy profil artysty w zakładce Directory
Przykładowy profil artysty w zakładce Directory

500px Directory wydaje się być ciekawą propozycją, która ma spore szanse ułatwić znalezienie utalentowanych artystów przez headhunterów, agencje kreatywne czy osoby prywatne. Pojawia się jednak pytanie, czy przy takiej łatwości zaprezentowania swojej pracy nie okaże się, że osoby posiadające wysokie umiejętności będą jedynie ułamkiem społeczności Directory? Czy jest to ułatwienie czy cios, który może kompletnie skomercjalizować i zabić fotografię tworząc z niej kolejny "produkt", który możemy zakupić niczym w sklepie? Odpowiedzi na te pytania pozostają nieznane - dowiemy się tego zapewne dopiero po jakimś czasie.

Wersja beta 500px Directory ma ruszyć 12 grudnia i do marca przyszłego roku będzie bezpłatna dla wszystkich użytkowników serwisu. Po tym czasie, z nowej funkcjonalności będą mogli korzystać osoby posiadające wykupiony abonament Plus lub Awesome. Więcej informacje znajdziecie na tej stronie.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl