ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Inne

Zmarł Lino Manfrotto, legendarny producent statywów Krzysztof Mularczyk

2017-02-06
24 komentarzy
379
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Zmarł Lino Manfrotto, legendarny producent statywów
Lino Manfrotto (po prawej) i Gilberto Battocchio, 1976 r.
W wieku 80 lat zmarł Lino Manfrotto, założyciel jednej z najbardziej rozpoznawanych marek fotograficznych

Branża fotograficzna straciła wielką osobowość. Lino Manfrotto, legendarny producent statywów, zmarł 5 lutego w wieku 80 lat. Po wojnie już jako szesnastolatek fotografował m.in. wesela a potem rozpoczął pracę jako fotoreporter w lokalnej prasie w mieście Vicenza w północno-wschodnich Włoszech. Zajmował się również fotografią przemysłową i reklamową. Jednak pod koniec lat 60. zdał sobie sprawę, jak zaniedbany jest rynek akcesoriów studyjnych oraz statywów. Zaczął więc je projektować i składać w domowym warsztacie zaopatrując swoich kolegów z branży.

Przełom nastąpił w 1972 roku, kiedy Lino Manfrotto poznał Gilberto Battocchio, technika pracującego dla firmy mechanicznej Bassano. Stworzyli oni zgrany zespół, a ich firma w kilka lat stała się wiodącym przedsiębiorstwem na światowym poziomie. W 1974 roku na rynku pojawił się pierwszy statyw Manfrotto i w krótkim czasie innowacyjne, lekkie i mające wiele zastosowań statywy i stojaki odniosły sukces na wielu rynkach. Pod koniec lat 80. produkcja odbywała się w 6 zakładach w Bassano i 5 w Feltre, a eksport odbywał się do 140 krajów.

W 1989 roku cały pakiet udziałów Lino Manfrotto został sprzedany zagranicznemu inwestorowi, brytyjskiej spółce Vitec Group plc, która na szczęście do dziś prężnie rozwija historyczną markę.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl